| Contact Us: +355 68 808 9999

AUTHOR NAME

us er

98 POSTS
0 COMMENTS

Me Orindën festuam për herë të parë ditëlindjen e Malvin

Moderatorja e njohur, Orinda Huta ka qenë një ndër personazhet e parë publik që është bashkuar me kauzën e “Fundjavë Ndryshe”. Prej vitesh merr...

Dhurata e çmuar e djalit të Moikom Zeqos për “Fundjavë Ndryshe”

Moikom Zeqo përherë do të mbetet një nga emrat më të vlerësuar në Shqipëri dhe jo vetëm. I cilësuar si një nga zërat më...

Iu shkatërrua shtëpia nga tërmeti/ “Fundjavë Ndryshe” lumturon një tjetër familje

Prej tërmetit të 26 nëntorit, familja Lasha qëndronte në qiell të hapur. Banesa ku ato qëndronin pësoi dëmtime shumë të mëdha, çka solli edhe...

Surpriza e Florjan Binajt për Etlevën dhe motrën e saj!

Prej vitit 2014-të aktori i njohur i humorit Florjan Binaj është pjesë e fondacionit “Fundjavë Ndryshe”. E gjitha nisi me një telefonatë të bërë...

Lajme të mira/ Realizohet shuma për operacionin e Xhesit

Që prej prezantimit të rastit të Xhesit 3 javë më parë, reagimet kanë qenë të shumta. Rrëfimi i trishtë i 8-vjeçares, e cila kërkonte...

Vijon fushata për të shpëtuar Xhesin e vogël, doktor Skerdi dhuron 1 mijë Euro

Në puntatën e parë të emisionit “Historia e Fundjavës” u prezantua historia e Xhensidës. 10-vjeçares e cila ka lindur me skoliozë, një sëmundje që...

4 fëmijë jetojnë në çadër/ Surpriza e Emina Cunmulaj për familjen Poçi

Zv. presidentja e “Fundjavë Ndryshe”, Emina Cunmulaj, ka dhënë një lajm të jashtëzakonshëm në “Historia e Fundjavës” në Klan Plus. Pasi u njoh në...

Një puntatë emocionuese/ Rrugëtimi i Emina Cunmulaj krah “Fundjavë Ndryshe”

E ftuara speciale e puntatës së dytë të emisionit “Historia e Fundjavës”, ishte Emina Cunmulaj. Supermodelja e njëherazi zv/presidentja e “Fundjavë Ndryshe”, foli për...

Iu shkatërrua shtëpia nga tërmeti, “Fundjavë Ndryshe” i ndryshon jetën nënë e bijës

Mes emocioneve të shumta, lotëve të gëzimit është transmetuar puntata e parë e emisionit “Historia e Fundjavës”. Në drejtimin e Mirela Milroit, shoqëruar nga...

Xhensida ka nevojë urgjente për ndihmën tonë!

Mbrëmjen e 13 shtatorit ka startuar emisioni më i ri “Historia e Fundjavës”. Siç edhe drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari më parë ka...

Latest news

Urgjente/ Lindi me tumor në sy, 2-vjeçari rrezikon të humbasë jetën

I lindur me një sëmundje të rëndë, jeta e Alvinit të vogël është në rrezik. 2-vjeçari vuan nga tumori në sy dhe ka nevojë...

Dokumentari i televizionit “Arte” për “Fundjavë Ndryshë”

Pesë vjet më parë, Arbër Hajdari themeloi një shoqatë humanitare për të ndihmuar të varfrit që jetojnë në Shqipëri. Kjo varfëri nuk është e...

“Do lë shkollën që të punoj”/ 4 fëmijë jetimë kanë nevojë për ndihmën tonë

Aneta Plaku është nëna e katër fëmijëve dhe prej 4 vitesh ajo po mundohet që të rrisë të vegjëlit e saj e vetme. Kryefamiljari...

Lajme të bukura/ Familja Koka hyn në shtëpinë e tyre të re!

Prej më shumë se 1 viti familja Koka jetonte në çadër, pasi shtëpia i doli e pabanueshme prej tërmetit. Kushtet në të cilat ato...

2 fëmijët rrezikojnë të humbin jetën, thirrja dëshpëruese e babait!

Prej afro një viti Lulzimi qëndron në këtë stol pranë pediatrisë në QSUT. Të gjithë e dinë që ky është krevati i tij dhe...