| Contact Us: +355 68 808 9999

AUTHOR NAME

us er

98 POSTS
0 COMMENTS

Sakrifikoi për vëllain e motrat jetimë/ “Fundjavë Ndryshe” i dhuron bursën ‘Elsa’

Historia e Pranvera Shahollit është tepër e dhimbshme. Në vitin 2018, familja e saj përjetoi një tragjedi. Babai vrau nënën duke lënë jetim 6...

Pa ujë, pa ngrohje e në terr/ Nënë Frida dhe djali i sëmurë në mëshirë të fatit

Frida është 60 vjeçe, jeton vetëm me djalin e saj të sëmurë, Ergysin. Ai vuan nga epilepsia, një sëmundje e rëndë, me të cilën...

Urgjente/ 3 vëllezërit po shkojnë drejt verbimit: Nuk shohim në diell, jemi mësuar me errësirën

“Kur jam në diell nuk shoh dot, vetëm kur jam në errësirë shoh më mirë. Jam mësuar me errësirën, nuk jam mësuar me dritën.” Kështu...

“Të rinjtë ndihmojnë të varfërit”, televizioni prestigjioz gjerman jehonë ‘Fundjavë Ndryshe’

Për disa ditë, stafi i televizionit europian "Arte" ka qëndruar në Shqipëri për të bërë një dokumentar mbi fondacionin “Fundjavë Ndryshe”. Promo prej 5...

Alesia niset drejt Turqisë, Hajdari njofton një tjetër surprizë për vogëlushen

Historia e Alesias së vogël preku zemrat e shqiptarëve. 7-vjeçarja vuan nga një sëmundje e këmbëve që e pengon të ecë dhe i shkakton...

“40 vite të dënuar në karrocë”, 4 të paralizuarit kanë nevojë për ne!

Të prekur me epilepsi që në moshë të vogël, 3 nga fëmijët e familjes Mustafa janë të paralizuar. Janë në këtë gjendje për më...

Rrezikonin t’i binin dërrasat në kokë/ Marrin fund vuajtjet për familjen Vrioni

Familja Vrioni jetonte në Vorë në një shtëpi të rrënuar. Kryefamiljari Sabriu është i sëmurë me diabet dhe probleme në zemër, duke e bërë...

Alesia e vogël rrezikon të mos ecë më, ajo ka nevojë urgjente për ndihmë!

Ndodhemi në fshatin Kuqar, afro 40 minuta larg Këlcyrës. Takohemi me familjen Rrapo, e cila sot kërkon ndihmë për të kuruar vajzën e tyre...

Dikur duartrokitej, sot kërkon mëshirë/ Rrëfimi rrënqethës i këngëtares

Deri në vitin 1983, Luljeta Përbasha ishte një emër i njohur me një karrierë të pasur artistike. Ajo është fituese e anketave muzikore dhe...

“Do na bjerë tavani në kokë”, thirrja e dhimbshme e dy jetimeve

Prej dy vitesh jeta për Elsën dhe dy vajzat e saj është kthyer përmbys. Pasi kryefamiljari ndërroi jetë si pasojë e një sëmundje të...

Latest news

Urgjente/ Lindi me tumor në sy, 2-vjeçari rrezikon të humbasë jetën

I lindur me një sëmundje të rëndë, jeta e Alvinit të vogël është në rrezik. 2-vjeçari vuan nga tumori në sy dhe ka nevojë...

Dokumentari i televizionit “Arte” për “Fundjavë Ndryshë”

Pesë vjet më parë, Arbër Hajdari themeloi një shoqatë humanitare për të ndihmuar të varfrit që jetojnë në Shqipëri. Kjo varfëri nuk është e...

“Do lë shkollën që të punoj”/ 4 fëmijë jetimë kanë nevojë për ndihmën tonë

Aneta Plaku është nëna e katër fëmijëve dhe prej 4 vitesh ajo po mundohet që të rrisë të vegjëlit e saj e vetme. Kryefamiljari...

Lajme të bukura/ Familja Koka hyn në shtëpinë e tyre të re!

Prej më shumë se 1 viti familja Koka jetonte në çadër, pasi shtëpia i doli e pabanueshme prej tërmetit. Kushtet në të cilat ato...

2 fëmijët rrezikojnë të humbin jetën, thirrja dëshpëruese e babait!

Prej afro një viti Lulzimi qëndron në këtë stol pranë pediatrisë në QSUT. Të gjithë e dinë që ky është krevati i tij dhe...