| Contact Us: +355 68 808 9999

Shpresë për Noelin e vogël!

Noel Torollari është vetëm 3 vjeç, por historia e tij emocionoi shqiptarët. Vogëlushi ka pësuar trompozë në venën e gjakut të mëlçisë dhe gjendja...

Lajme të bukura për familjen e ish-veteranit të UÇK!

Pak muaj më parë, një fatkeqësi ndodhi në shtëpinë e ish-veteranit të UÇK-së, Isa Goça. Shtëpia ku ai jetonte së bashku me bashkëshorten dhe...

Shoqata e të verbërve apel për ndihmë, “Fundjavë Ndryshe” do i pajisë me “shkopinjtë e bardhë”

“Fundjavë Ndryshe” i është përgjigjur kërkesës së Shoqatës Kombëtare “Shpresë për të verbërit” në Durrës, për të diskutuar rreth problematikave dhe nevojave specifike të...

Një këmbë e shkurtër me tre gishta, 5-vjeçari kërkon ndihmën e shqiptarëve për një operacion (VIDEO)

Flavio Çoçka nga fshati Laktesh, Pogradec, fle e zgjohet me dhimbje çdo ditë, për shkak të këmbës së deformuar dhe me tre gishta. Kjo për...

Urgjente/ Jeta e Noelit është me minuta!

Noeli i vogël është rritur nëpër dyert e spitaleve që kur ka ardhur në jetë. Është vetëm 3 vjeç, por shëndeti i tij është...

E prekur me skoliozë, Fatjona lutet për ndihmë!

Fatjona është 12 vjeçe dhe vuan nga skolioza, një sëmundje e rëndë. Për të ditët janë kthyer në ferr, teksa i duhet të mbaj...

1-vjeçarja vuan nga spina bifida, shpresë për Melekun!

Melek sapo ka mbushur 1 vjeçe, por jeta për atë është shumë e vështirë. Vuan nga një sëmundje e rëndë e quajtur spina bifida,...

Shqiptarët i shpëtojnë jetën Albionit të vogël!

Albion Hyka, 3 vjeç, është një ndër fëmijët që iu rikthye buzëqeshja nga shqiptarët dhe “Fundjavë Ndryshe”. Djali i vogël pritet që t'i rikthehet...

“Fundjavë Ndryshe” pranë familjeve të prekura nga përmbytjet!

Shirat e rënduar përgjatë javëve të para të janarit shkaktuan dëme të shumta në disa zona në Shqipëri. Më kritike gjendja u shfaq në...

Vijon puna për ndërtimin e lagjes së re nga bamirësit e “Fundjavë Ndryshe”

51 viktima, mijëra të plagosur e mijëra të tjerë mbetën në mes të katër rrugëve. Ishte ky bilanci tragjik që la pas tërmeti i...

‘Historia e Fundjavës’, nis së shpejti transmetimi në ekran

Një emision i ri pritet të nisë shumë shpejt në televizionet shqiptare. Në një format ndryshe, me histori suksesi, frymëzimi dhe fillime të reja...

“Fundjavë Ndryshe” inaguron shtëpitë e para të tërmetit

Shtëpitë e para për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit janë gati. Lajmin e ka bërë të ditur drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër...

“Fundjavë Ndryshe” pranë familjeve në nevojë, nis shpërndarja e veshjeve

Dyqani Rogers Tirana, për të tretin vit me radhë i është bashkuar nismës për ti qëndruar pranë familjeve në nevojë, me veshje të ngrohta....

Një jetë e re në shtëpinë e siguruar nga “Fundjavë Ndryshe”, Hajdari takon familjen në Fier

Me dhjetra familje në të gjithë Shqipërinë kanë siguruar një strehëz të ngrohtë nga “Fundjavë Ndryshe”, e cila nuk e ka lënë misionin fisnik...

Në Fier për projektet sociale, Arbër Hajdari takon Armando Subashin

Problemet sociale në Bashkinë Fier dhe koordinimi i informacionit për familjet në nevojë, kanë qenë fokusi i bisedës së drejtuesit të fondacionit “Fundjavë Ndryshe”,...

Në shtëpi të re pas tërmetit, Arbër Hajdari viziton familjet në Vaqarr

Drejtuesi i fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, është pritur në Vaqarr nga familjarët që ndodhen në banesat e reja, pasi u prekën nga tërmeti. Të...

Fondacioni Fundjavë Ndryshe

“Fundjavë Ndryshe” është fondacioni më i madh në Shqipëri, me fokus veprimtarinë humanitare. Misioni i “Fundjavë Ndryshe” është lufta kundër varfërisë, një luftë që në themel të saj ka zhvillimin e shoqërisë. “Fundjavë Ndryshe” e ka orientuar veprimtarinë e saj në integrimin social të individit në shoqëri, duke kaluar së pari përmes etapave të mbështetjes ekonomike, shëndetësore e psikologjike. I organizuar përmes një strukture të detajuar, fondacioni “Fundjavë Ndryshe” aplikon krijimin dhe realizimin e programeve humanitare në dimensione të ndryshme të shoqërisë shqiptare.

Zbuloni më shumë rreth punës së Fundjavë Ndryshe me familjet në nevojë.

Fondacioni Fundjavë Ndryshe

“Fundjavë Ndryshe” implementon aktivitetin e saj në qytete dhe në zonat rurale, ku nevoja për ndihmë është jetike. Tashmë “Fundjavë Ndryshe” ka ndërtuar qendrën më të madhe humanitare në rajon, Qendrën e Solidaritetit. Qendra e Solidaritetit është projekti më i madh social në Ballkan, një projekt që përfshin një tërësi ndërmarrjesh sociale.
Zbuloni më shumë rreth punës së Fundjavë Ndryshe me familjet në nevojë.

Vepro

Vullnetarët e “Fundjavë Ndryshe” janë një ekip i mirëorganizuar individësh, të cilët japin kontributin e tyre social në aktivitete të ndryshme të organizatës. Këto aktivitete synojnë të zhvillojnë shoqërinë dhe të oreintojnë energjinë e mirë të të gjithë të rinjve, drejt shërbimit ndaj komunitetit. Bashkohu me ne për të qenë vullnetar i “Fundjavë Ndryshe”!

Vepro

Vullnetarët e “Fundjavë Ndryshe” janë një ekip i mirëorganizuar individësh, të cilët japin kontributin e tyre social në aktivitete të ndryshme të organizatës. Këto aktivitete synojnë të zhvillojnë shoqërinë dhe të oreintojnë energjinë e mirë të të gjithë të rinjve, drejt shërbimit ndaj komunitetit. Bashkohu me ne për të qenë vullnetar i “Fundjavë Ndryshe”!