| Contact Us: +355 68 808 9999

Lajme

Lajme të bukura për familjen e ish-veteranit të UÇK!

Pak muaj më parë, një fatkeqësi ndodhi në shtëpinë e ish-veteranit të UÇK-së, Isa Goça. Shtëpia ku ai jetonte së bashku me bashkëshorten dhe...

Momente gëzimi, familja Rushiti hyn në shtëpinë e re!

Kryefamiljari i familjes Rushiti humbi jetën në rrethana tragjike. Kushtet e vështira ekonomike e detyruan Rexhepin, 33 vjeç të shkonte të punonte në miniera,...

“Fundjavë Ndryshe” pranë familjeve të prekura nga përmbytjet!

Shirat e rënduar përgjatë javëve të para të janarit shkaktuan dëme të shumta në disa zona në Shqipëri. Më kritike gjendja u shfaq në...

Vijon puna për ndërtimin e lagjes së re nga bamirësit e “Fundjavë Ndryshe”

51 viktima, mijëra të plagosur e mijëra të tjerë mbetën në mes të katër rrugëve. Ishte ky bilanci tragjik që la pas tërmeti i...

4 çmime mirënjohëse, “Fundjavë Ndryshe” vlerëson kontributin e bamirësve

Në prag të përfundimit të fundvitit, “Fundjavë Ndryshe” ka organizuar një ceremoni ku janë shpërndarë disa çmime vlerësuese. E kthyer tashmë në një traditë,...

Dokumentari i televizionit “Arte” për “Fundjavë Ndryshë”

Pesë vjet më parë, Arbër Hajdari themeloi një shoqatë humanitare për të ndihmuar të varfrit që jetojnë në Shqipëri. Kjo varfëri nuk është e...

“Do lë shkollën që të punoj”/ 4 fëmijë jetimë kanë nevojë për ndihmën tonë

Aneta Plaku është nëna e katër fëmijëve dhe prej 4 vitesh ajo po mundohet që të rrisë të vegjëlit e saj e vetme. Kryefamiljari...

Sakrifikoi për vëllain e motrat jetimë/ “Fundjavë Ndryshe” i dhuron bursën ‘Elsa’

Historia e Pranvera Shahollit është tepër e dhimbshme. Në vitin 2018, familja e saj përjetoi një tragjedi. Babai vrau nënën duke lënë jetim 6...

“Të rinjtë ndihmojnë të varfërit”, televizioni prestigjioz gjerman jehonë ‘Fundjavë Ndryshe’

Për disa ditë, stafi i televizionit europian "Arte" ka qëndruar në Shqipëri për të bërë një dokumentar mbi fondacionin “Fundjavë Ndryshe”. Promo prej 5...

Surpriza e Florjan Binajt për Etlevën dhe motrën e saj!

Prej vitit 2014-të aktori i njohur i humorit Florjan Binaj është pjesë e fondacionit “Fundjavë Ndryshe”. E gjitha nisi me një telefonatë të bërë...

Media Contacts