AUTHOR NAME

us er

42 POSTS
0 COMMENTS

Vijon tradita, prej 5 vitesh “Fundjavë Ndryshe” çdo festë me njerëzit në nevojë

Fillimi i misionit të “Fundjavë Ndryshe” ka qenë në një ditë feste. Teksa thuajse të gjithë zgjedhin të festojnë me familjet e tyre, drejtuesi...

“Fundjavë Ndryshe” vazhdon dhurimin e shtëpive të reja!

Pasojat e tërmetit të 26 nëntorit vazhdojnë të ndjehen te shumë familje. Mijëra të prekur vazhdojnë të qëndrojnë nëpër çadra, pasi shtëpitë e tyre...

Sëmundja e rrallë i mori jetën/ “Fundjavë Ndryshe” plotëson amanetin e Elonës!

Kanë kaluar 11 muaj nga ndarja e jetës së Elona Kuburja, 13-vjeçares e cila preku zemrat e gjithë shqiptarëve. E reja vuante nga një...

“Fundjavë Ndryshe” inaguron shtëpitë e para të tërmetit

Shtëpitë e para për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit janë gati. Lajmin e ka bërë të ditur drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër...

Emocionuese/ “Fundjavë Ndryshe” i ndryshon jetën 5 fëmijëve jetimë

Historia e 5 jetimëve nga Lezha trishtoi gjithë shqiptarët. Ndërsa, Besajda rrëfente me lot në sy mizorinë në të cilën po rriteshin. Pas ndërrimit...

Në kohë rekord, një jetë e re për 3 vajzat jetime nga Lushnja

Pak ditë më parë publikuam rastin e familjes Bali në Lushnje dhe menjëherë reagimet kanë qenë të shumta. Idvana së bashku me tre vajzat...

“I impresionuar nga idetë tuaja”/ Behgjet Pacolli viziton Qendrën e Solidaritetit

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka zhvilluar një vizitë në Qendrën e Solidaritetit, të fondacionit “Fundjavë Ndryshe”. I shoqëruar nga drejtuesi i fondacionit, Arbër...

Jetojnë në kasollen e bagëtive, 3 jetimet në mëshirë të fatit pas humbjes së babait

Prej 5 muajsh Fjorela, Suela, Amelja nuk thërrasin dot më “babi”. Prej 5 muajsh jeta e tyre është shkatërruar. Ndërsa Idvana e rrënuar në...

“Mbledh kanaçe për të ngrënë bukë”, 8-vjeçari ka nevojë urgjente për ndihmën tonë

Fshati Dërstil, në komunën e Gjinarit është një fshat plot me histori dhe trashëgimi të pasur. Por, për një familje koha ka ndalur, varfëria...

“Na gjuajnë me gurë sepse jemi të varfër”/ Rrëfimi prekës i 5 jetimëve: Gjithmonë kemi fjetur në tokë

Historia e familjes Dizdari në Lezhë na ka trishtuar jashtëzakonisht shumë. I ati ndërroi jetë 1 vit më parë, duke lënë pas 5 jetimë....

Latest news

Vijon tradita, prej 5 vitesh “Fundjavë Ndryshe” çdo festë me njerëzit në nevojë

Fillimi i misionit të “Fundjavë Ndryshe” ka qenë në një ditë feste. Teksa thuajse të gjithë zgjedhin të festojnë me familjet e tyre, drejtuesi...

“Fundjavë Ndryshe” vazhdon dhurimin e shtëpive të reja!

Pasojat e tërmetit të 26 nëntorit vazhdojnë të ndjehen te shumë familje. Mijëra të prekur vazhdojnë të qëndrojnë nëpër çadra, pasi shtëpitë e tyre...

Sëmundja e rrallë i mori jetën/ “Fundjavë Ndryshe” plotëson amanetin e Elonës!

Kanë kaluar 11 muaj nga ndarja e jetës së Elona Kuburja, 13-vjeçares e cila preku zemrat e gjithë shqiptarëve. E reja vuante nga një...

“Fundjavë Ndryshe” inaguron shtëpitë e para të tërmetit

Shtëpitë e para për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit janë gati. Lajmin e ka bërë të ditur drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër...

Emocionuese/ “Fundjavë Ndryshe” i ndryshon jetën 5 fëmijëve jetimë

Historia e 5 jetimëve nga Lezha trishtoi gjithë shqiptarët. Ndërsa, Besajda rrëfente me lot në sy mizorinë në të cilën po rriteshin. Pas ndërrimit...