| Contact Us: +355 68 808 9999

Histori

Urgjente/ Lindi me tumor në sy, 2-vjeçari rrezikon të humbasë jetën

I lindur me një sëmundje të rëndë, jeta e Alvinit të vogël është në rrezik. 2-vjeçari vuan nga tumori në sy dhe ka nevojë...

“Do lë shkollën që të punoj”/ 4 fëmijë jetimë kanë nevojë për ndihmën tonë

Aneta Plaku është nëna e katër fëmijëve dhe prej 4 vitesh ajo po mundohet që të rrisë të vegjëlit e saj e vetme. Kryefamiljari...

Lajme të bukura/ Familja Koka hyn në shtëpinë e tyre të re!

Prej më shumë se 1 viti familja Koka jetonte në çadër, pasi shtëpia i doli e pabanueshme prej tërmetit. Kushtet në të cilat ato...

2 fëmijët rrezikojnë të humbin jetën, thirrja dëshpëruese e babait!

Prej afro një viti Lulzimi qëndron në këtë stol pranë pediatrisë në QSUT. Të gjithë e dinë që ky është krevati i tij dhe...

Inagurohet biblioteka “Fundjavë Ndryshe”, i pranishëm ambasadori austriak

“Fundjavë Ndryshe” inaguroi ditën e sotme hapjen e bibliotekës në Qendrën e Solidaritetit, e cila do të jetë në shërbim të qytetarëve, dhe specifikisht...

Plotësohet amaneti i babait/ Dy vajzat dhe nëna e tyre bëhen me shtëpi të re

Pak javë më parë në emisionin “Historia e Fundjavës” u prezantua historia e familjes Gorreja. 2 vite më parë kryefamiljari ndërroi jetë si pasojë...

Rrezikojnë verbimin/ Klinika merr përsipër operacionin 25 mijë euro për 3 fëmijët dhe nënën e tyre

Historia e familjes Senkollari na trishtoi të gjithëve. Të tre djemtë vuajnë nga një sëmundje e syve, e cila sa vjen edhe i rrezikon...

Në kohë rekord, nënë Frida dhe djali i sëmurë hyjnë në shtëpi të re!

Një javë më parë, nënë Frida dhe djali i saj bënin thirrje për ndihmë. Jetonin në kushte çnjerëzore në godinë të rrënuar në kryeqytet....

“E prisnim të kthehej sot”, rrëfimi tronditës i Irenës dhe 3 fëmijëve të minatorit që ndërroi jetë

“Galeritë janë miniera që punojnë burrat. Ndoshta kur je brenda ajo shembet dhe të zë poshtë.  Më ka marrë malli për babin. Unë do...

Sakrifikoi për vëllain e motrat jetimë/ “Fundjavë Ndryshe” i dhuron bursën ‘Elsa’

Historia e Pranvera Shahollit është tepër e dhimbshme. Në vitin 2018, familja e saj përjetoi një tragjedi. Babai vrau nënën duke lënë jetim 6...

Media Contacts