| Contact Us: +355 68 808 9999

Histori

Të vetme në mëshirë të fatit, Dhurata dhe dy vajzat: Shpresa vdiq kur babai dha jetën për motrën

Një tragjedi do i ndryshonte rrënjësisht jetën Dhuratës dhe dy vajzave të saj, Elvisës dhe Roselës. Prej tre vitesh, kryefamiljari i familjes Boçi nuk...

Rrezikonte jetën nga skolioza/ “Fundjavë Ndryshe” realizon me sukses operacionin e Biljanës në Turqi

“Pasqyroj në mendjen time grafitë një pas një që ka ardhur në deformim shtylla kurrizore. Sidomos tani që sa gradë ka shkuar. Kur imagjinoj...

Prindërit humbën jetën në aksident, lënë pas 4 jetimë…

Një aksident në Peshkopi i mori jetën një cifti, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 - 28 vjeç. Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e...

Vdekja e babait dhe jeta e vështirë e 4 të miturvë në Kukës

Pas vdekjes së babait, Fatjoni 13 vjeç, Lionda 8 vjeçe, Klesa 11 vjeçe dhe Mislimi 2 vjeç mbetën në mëshirë të fatit. Fëmijët duhet...

Klodiani nisi një jetë të re…

Në kohë rekord arritëm të ndërtojmë një shtëpi të re për familjen Kume. Edhe pse këto dy prindër të vuajtur në pamundësi për të...

Pas një kalvari dhimbjesh, fillon një jetë e re për Rudinën dhe vajzat e saj

Në vitin 2008, kryefamiljari i familjes Masati ndërron jetë për shkak të një aksidenti në punë, duke lënë të vetëm bashkshorten Rudinen dhe dy...

U larguan nga fshati pasi u shemb shtëpia, por në Tiranë zbuluan varfërinë më të madhe

Vjollca dhe Idrizi, u larguan nga fshati Zapod i Kukësit së bashku me tre fëmijët e vegjël pasi shtëpia ku jetonin u shemb. Me...

Katër të paralizuar mes varfërisë ekstreme…

Katër të paralizuar në shtëpi, midis varfërisë ekstreme, jetonin në çadër në një zonë tepër të vështirë në Vlorë. “Ne jetojmë në errësirë thotë...

E mbani mend Rogertën, vajzën që përloti rrjetin me dhimbjen e saj?

Historia e Rogertës, vajzës së sëmurë përloti të gjithë shqiptarët. Mes varfërisë ekstreme dhe dhimbjeve të tmerrshme të këmbës, Rogerta i lutej Zotit që...

Tërmet dhe sëmundje… Stela e vogël mes varfërisë

Shtëpia e vjetër ku jetonte familja Dervishi po i rrezikonte jetën Stelës së vogël. Kushtet e mjerueshme, shkatërrimi nga tërmeti, lagështia dhe i ftohti...

Media Contacts