| Contact Us: +355 68 808 9999

Histori

Dhurata e çmuar e djalit të Moikom Zeqos për “Fundjavë Ndryshe”

Moikom Zeqo përherë do të mbetet një nga emrat më të vlerësuar në Shqipëri dhe jo vetëm. I cilësuar si një nga zërat më...

Iu shkatërrua shtëpia nga tërmeti/ “Fundjavë Ndryshe” lumturon një tjetër familje

Prej tërmetit të 26 nëntorit, familja Lasha qëndronte në qiell të hapur. Banesa ku ato qëndronin pësoi dëmtime shumë të mëdha, çka solli edhe...

Surpriza e Florjan Binajt për Etlevën dhe motrën e saj!

Prej vitit 2014-të aktori i njohur i humorit Florjan Binaj është pjesë e fondacionit “Fundjavë Ndryshe”. E gjitha nisi me një telefonatë të bërë...

Lajme të mira/ Realizohet shuma për operacionin e Xhesit

Që prej prezantimit të rastit të Xhesit 3 javë më parë, reagimet kanë qenë të shumta. Rrëfimi i trishtë i 8-vjeçares, e cila kërkonte...

Vijon fushata për të shpëtuar Xhesin e vogël, doktor Skerdi dhuron 1 mijë Euro

Në puntatën e parë të emisionit “Historia e Fundjavës” u prezantua historia e Xhensidës. 10-vjeçares e cila ka lindur me skoliozë, një sëmundje që...

4 fëmijë jetojnë në çadër/ Surpriza e Emina Cunmulaj për familjen Poçi

Zv. presidentja e “Fundjavë Ndryshe”, Emina Cunmulaj, ka dhënë një lajm të jashtëzakonshëm në “Historia e Fundjavës” në Klan Plus. Pasi u njoh në...

Një puntatë emocionuese/ Rrugëtimi i Emina Cunmulaj krah “Fundjavë Ndryshe”

E ftuara speciale e puntatës së dytë të emisionit “Historia e Fundjavës”, ishte Emina Cunmulaj. Supermodelja e njëherazi zv/presidentja e “Fundjavë Ndryshe”, foli për...

Iu shkatërrua shtëpia nga tërmeti, “Fundjavë Ndryshe” i ndryshon jetën nënë e bijës

Mes emocioneve të shumta, lotëve të gëzimit është transmetuar puntata e parë e emisionit “Historia e Fundjavës”. Në drejtimin e Mirela Milroit, shoqëruar nga...

Xhensida ka nevojë urgjente për ndihmën tonë!

Mbrëmjen e 13 shtatorit ka startuar emisioni më i ri “Historia e Fundjavës”. Siç edhe drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari më parë ka...

Vijon tradita, prej 5 vitesh “Fundjavë Ndryshe” çdo festë me njerëzit në nevojë

Fillimi i misionit të “Fundjavë Ndryshe” ka qenë në një ditë feste. Teksa thuajse të gjithë zgjedhin të festojnë me familjet e tyre, drejtuesi...

Media Contacts