Histori

“Gjyshja na mallkon, kërkon të dalim nga shtëpia”, historia tronditëse e vajzave jetime

2 vite më parë, kryefamiljari i familjes Gorreja ndërroi jetë si pasojë e një smëundje të rëndë. Duke lënë pas veç dësëhpërim për dy...

Mes maleve dhe në mëshirë të fatit, 8 jetimë apel për ndihmë: Nuk di çfarë sëmundje kam

Mes pemëve të larta dhe gjelbërimit që duket se ka pushtuar rrugët, ndodhet fshati Sinë, në Dibër. Vendi ku shumë historianë janë të bindur...

Thirrja dëshpëruese e tre jetimëve: Nuk e kemi festuar kurrë ditëlindjen

Prej 3 muajsh jeta e Rufies dhe tre djemëve të vegjël është përmbysur. Humbja e jetës së bashkëshortit i ka shuar çdo shpresë. Jetojnë...

Lindi me sëmundjen e rrallë, 14-vjeçarja rrëfen vuajtjet në rrugë e spitale

“Kur iki në Tiranë për të shkuar te spitali dhe hipi në autobus, mbyll xhupin. Sepse më shohin njerëzit. Ka ca që më shohin...

“Gjithmonë jeta godet në një pe të këputur”, tragjedia e 5 fëmijëve jetimë

Jeta për 5 fëmijët e familjes Roçi është treguar veç mizore. Prej vitesh për ta të shkuarit në shkollë është kthyer në një sfidë....

Të vetme në mëshirë të fatit, Dhurata dhe dy vajzat: Shpresa vdiq kur babai dha jetën për motrën

Një tragjedi do i ndryshonte rrënjësisht jetën Dhuratës dhe dy vajzave të saj, Elvisës dhe Roselës. Prej tre vitesh, kryefamiljari i familjes Boçi nuk...

Rrezikonte jetën nga skolioza/ “Fundjavë Ndryshe” realizon me sukses operacionin e Biljanës në Turqi

“Pasqyroj në mendjen time grafitë një pas një që ka ardhur në deformim shtylla kurrizore. Sidomos tani që sa gradë ka shkuar. Kur imagjinoj...

Prindërit humbën jetën në aksident, lënë pas 4 jetimë…

Një aksident në Peshkopi i mori jetën një cifti, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 - 28 vjeç. Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e...

Vdekja e babait dhe jeta e vështirë e 4 të miturvë në Kukës

Pas vdekjes së babait, Fatjoni 13 vjeç, Lionda 8 vjeçe, Klesa 11 vjeçe dhe Mislimi 2 vjeç mbetën në mëshirë të fatit. Fëmijët duhet...

Klodiani nisi një jetë të re…

Në kohë rekord arritëm të ndërtojmë një shtëpi të re për familjen Kume. Edhe pse këto dy prindër të vuajtur në pamundësi për të...

Media Contacts