- Advertisement -

AUTHOR NAME

root

91 POSTS
0 COMMENTS

Të rinjtë bashkohen pranë ‘Qendrës së Solidaritetit’: Dhuro gjak, shpëto jetë

Fushata e dhurimit të gjakut e nisur nga fondacioni “Fundjavë Ndryshe” vazhdon të ndihmojë me qindra njerëz. Është një prej fushatave më të gjata...

“Fundjavë Ndryshe”, krahu i djathtë i operacionit humanitar/ Rama: Mirënjohje për sakrificën

Ndërsa vendi ndodhet në izolim prej koronavirusit, nevojat e njerëzve në vështirësi ekonomike janë të shumta. Për këtë arsye, prej disa javësh fondacioni “Fundjavë...

“Gjithmonë jeta godet në një pe të këputur”, tragjedia e 5 fëmijëve jetimë

Jeta për 5 fëmijët e familjes Roçi është treguar veç mizore. Prej vitesh për ta të shkuarit në shkollë është kthyer në një sfidë....

Të vetme në mëshirë të fatit, Dhurata dhe dy vajzat: Shpresa vdiq kur babai dha jetën për motrën

Një tragjedi do i ndryshonte rrënjësisht jetën Dhuratës dhe dy vajzave të saj, Elvisës dhe Roselës. Prej tre vitesh, kryefamiljari i familjes Boçi nuk...

Shqipëria nën izolim nga koronavirus, “Fundjavë Ndryshe” ndihma për 8,000 familje në nevojë

Në një kohë kur qeveria është duke përforcuar masat për frenimin e koronavirusit, fondacioni “Fundjavë Ndryshe” është pranë gjithë familjeve të izoluara. Menjëherë pas...

Rrezikonte jetën nga skolioza/ “Fundjavë Ndryshe” realizon me sukses operacionin e Biljanës në Turqi

“Pasqyroj në mendjen time grafitë një pas një që ka ardhur në deformim shtylla kurrizore. Sidomos tani që sa gradë ka shkuar. Kur imagjinoj...

Prindërit humbën jetën në aksident, lënë pas 4 jetimë…

Një aksident në Peshkopi i mori jetën një cifti, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 - 28 vjeç. Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e...

Vdekja e babait dhe jeta e vështirë e 4 të miturvë në Kukës

Pas vdekjes së babait, Fatjoni 13 vjeç, Lionda 8 vjeçe, Klesa 11 vjeçe dhe Mislimi 2 vjeç mbetën në mëshirë të fatit. Fëmijët duhet...

Klodiani nisi një jetë të re…

Në kohë rekord arritëm të ndërtojmë një shtëpi të re për familjen Kume. Edhe pse këto dy prindër të vuajtur në pamundësi për të...

Pas një kalvari dhimbjesh, fillon një jetë e re për Rudinën dhe vajzat e saj

Në vitin 2008, kryefamiljari i familjes Masati ndërron jetë për shkak të një aksidenti në punë, duke lënë të vetëm bashkshorten Rudinen dhe dy...

Latest news

“Fëmijët janë motivi ynë”, Fundjavë Ndryshe feston 1 Qershorin shtëpi më shtëpi

Prej fillimit, qëllimi i “Fundjavë Ndryshe” është të jetë pranë më nevojtarëve. Atyre njerëzve të cilët janë të pamundur për të pasur një jetë...

Historia rrënqethëse/ Prindërit i braktisën, me zemër të thyer dy jetimët luten për ndihme

Ky është Arbjani dhe kjo është Albjona. Janë 13 dhe 11 vjeç, të sjellshëm, të zgjuar por shpirtin e kanë të vrarë. Babai i...

Një surprizë emocionuese për tre jetimët nga Fieri

Pak ditë më parë publikuam rastin e familjes Alushaj në Fier, ku tre fëmijët jetim më zërin e mekur kërkonin ndihmë. Pas humbjes së...

COVID-19/ Mjeku Pëllumb Pipero falenderon “Fundjavë Ndryshe”

Me hapa të ngadaltë edhe Shqipëria është duke dalë nga gjendja e jashtëzakonshme e shkaktuar nga COVID-19. Dhe prej muajit mars, kur u konfirmuan...

“Gjyshja na mallkon, kërkon të dalim nga shtëpia”, historia tronditëse e vajzave jetime

2 vite më parë, kryefamiljari i familjes Gorreja ndërroi jetë si pasojë e një smëundje të rëndë. Duke lënë pas veç dësëhpërim për dy...
- Advertisement -