| Contact Us: +355 68 808 9999

Historia e Fundjavës

2 vjeçarja vuan nga kanceri i veshkave, e ëma me lot në sy kërkon ndihmë për operacionin e vajzës

Prej ditës që ka ardhur në jetë, familja e Melekut është përballur me vështirësi nga më të shumtat, pasi shëndeti i vajzës së tyre...

Një këmbë e shkurtër me tre gishta, 5-vjeçari kërkon ndihmën e shqiptarëve për një operacion (VIDEO)

Flavio Çoçka nga fshati Laktesh, Pogradec, fle e zgjohet me dhimbje çdo ditë, për shkak të këmbës së deformuar dhe me tre gishta. Kjo për...

“Kjo është vuajtje për mua, vdekje çdo ditë”, e ëma e 10-vjeçarit kërkon ndihmën tonë

Dhjetë vite plot vuajtje për Arsi Xhedikun, e njëkohësisht edhe për familjarët e tij. E ëma e tij tregon me lot në sy se...

Një shtëpi e re për familje Kasa, “Fundjavë Ndryshe” u rikthen buzëqeshjen

“Fundjavë Ndryshe” u ka rikthyer buzëqeshjen një tjetër familje, e cila tashmë nis një rrugëtim të ri. Një shtëpi e cila do u sjell...

“Nëse secili prej nesh do të bëjë pjesën e vetë, kjo botë do të jetë më ndryshe”, Beniada Nishani bën thirrje për Ajlin e...

Beniada Nishani është zëri i radhës që i bashkohet nismave të shumta të ndërmarra nga “Fundjavë Ndryshe”, për të qënë sa më pranë njerëzve...

“Asnjeri s’luan me mua se jam e sëmurë, s’dua të më tallin”, 7-vjeçarja kërkon ndihmën tonë!

Ajli e cila është vetëm 7-vjeç, po jeton çdo ditë me një sëmundje e cila i’a ka vështirësuar jetën. E si të mos mjaftonte...

“Çfarë të kam bërë o Zot?”, Altea kërkon ndihmën e shqiptarëve: Kam frikë mos me tallin shokët dhe shoqet, edhe unë dua të jem...

“Çfarë të kam bërë o Zot? Mi dha të gjithë hallet, m’u operua burri pastaj linda vajzën”. Janë fjalët prekëse të një nëne nga...

Familjarët nuk kishin më shpresa, “Fundjavë Ndryshe” ndryshon jetën e 13-vjeçares

Sonjela Ymerllari, 13-vjeç, e cila vuante nga skolioza, me ndryshime të funksionit nervor të anësive të sipërme dhe të poshtme, është një tjetër rast...

“Ka gjithmonë shpresë, Ejsi hapi sytë”, Arbër Hajdari jep lajmin e bukur për vogëlushen 4-vjeçare

Një tjetër rast shëndetësor trajtuar nga “Fundjavë Ndryshe” dhe falë kontributit të çmuar të donatorëve ka dalë me sukses. Përpjekjet për të gjetur një...

Në rrezik për jetën nga bllokimi i dy veshkave, “Fundjavë Ndryshe” transporton vajzën e sëmurë drejt Italisë

Pas tre ditësh të zymta, orvatjesh të shumta, një lajm i mirë erdhi për Ejsin e vogël e cila është në luftë me jetën....

Media Contacts