| Contact Us: +355 68 808 9999

Raste

I prekur me tumor, “Fundjavë Ndryshe” ndryshon jetën e 7-vjeçarit

Ibrahimi ishte vetëm 4 vjeç, kur mamaja e tij zbuloi lajmin fatkeq që do i ndryshonte jetën. Djali i saj vuan nga tumori, e...

Lajme të bukura, dy jetimët hyjnë në shtëpinë e tyre të re!

Vite më parë, kryefamiljari i familjes Sina ndërron jetë tragjikisht prej hemoragjisë cerebrale. Prej asaj dite, për Shpëtimen dhe dy fëmijët e vegjël, Alvin...

Dioni lutet për ndihmën tënde!

Dioni është 1 vjeç, por prej ditës kur ka ardhur në jetë, dergjet në dyert e spitaleve. Ka lindur me një problem të rrallë...

Emocionuese, mësuese Drineda niset drejt Turqisë

1 vit më parë, Drineda zbuloi lajmin më të hidhur. Mësuesja nga Bilishti vuante nga leuçemia akute dhe gjendja sa vinte e i rëndohej....

Lutet ndihma e të gjithëve/ Të shpëtojmë mësuese Drinedën

Ka kaluar 1 vit prej kur Drineda zbuloi se vuan nga sëmundja e leuçemisë akute. 1 vit i mbushur me tmerre, dhimbje, lot, frikë....

Vuan nga tumori, lutja prekëse për Frenklin e vogël

Për pak minuta, jeta për çiftin e sapomartuar ndryshoi rrënjësisht. 7 muaj kishin kaluar që kur Klementina dhe Jurgeni mbanin në krahë fëmijën e...

Në rrezik për jetën, Rejani vogël ka nevojë për ty!

Që kur ka lindur Rejani i vogël endet nëpër spitale, e vetmja mënyrë për të marr frymë është me anë të kësaj pompe oksigjeni....

Një jetë e re për Luljeta Përbashën dhe familjen e saj!

Luljeta Përbasha pak kohë më parë drejtoi një thirrje gjithë shqiptarëve për ta ndihmuar. Këngëtarja e famshme e viteve ’70-80-të, e harruar nga shoqëria...

Lot gëzimi, familja Plaku hyn në shtëpinë e re!

Prej 4 vitesh, Aneta është duke rritur e vetme katër fëmijët e mbetur jetimë. Si pasojë e një sëmundje së diabetit, kryefamiljari ndërroi jetë....

Lajme të mira/ Noemi vogël do të kryejë operacionin e jetës

Pak kohë më parë, Luçjana, mamaja e Noemit të vogël i drejtoi një thirrje gjithë shqiptarëve. Kërkonte ndihmë për të shpëtuar të bijën, e...

Media Contacts