| Contact Us: +355 68 808 9999

Uncategorized @sq

“Unë s’kam ç’e dua jetën time pa të”, vajza 11 muajshe në “luftë” me jetën

“Pse duhet të më ndodhin mua këto? Nëse Dhurata humb jetën, edhe unë s’kam ç’e dua jetën time pa Dhuratën”. Janë këto fjalët e një...

“Dua që djali të shohë dritën e diellit!”, bamirësit bëhen sërish bashkë

Bamirësit i janë përgjigjur në kohë rekord thirrjes së prindërve të dëshpëruar, që djali i tyre vetëm 11 muajsh të shohë dritën e diellit. Orges...

“Fundjavë Ndryshe” mbledh në kohë rekord shumat për trajtimin e dy fëmijëve

Themeluesi i Fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, ka përcjellë dy lajme të shumëpritura, sa i takon sigurimit të fondeve të nevojshme për kurimin e...

“Dua ta mbaj djalin sërisht në prehrin tim”, jeta e 9-vjeçarit është në rrezik

Jeta e Trojanit 9-vjeç nga Gjakova është në rrezik! "Dua ta mbaj djalin sërisht në prehrin tim". Janë fjalët e babait të tij, i cili...

“Fundjavë Ndryshe” nuk ndalet, pako ushqimore për familjet në nevojë në Durrës

Bashkë me @mararotterdam ishim në Durrës, ku iu gjendëm pranë disa prej familjeve më në nevojë, me pako ushqimore, higjenike dhe lodra për fëmijë. Përveç...

“Lufta” në Ukrainë, “Fundjavë Ndryshe” në mbështetje të familjeve duke u dhuruar një sasi ndihmash

Ju përgjigjëm thirrjes së Ambasadës së Ukrainës, të cilët nisën një fushatë për të dërguar ndihma drejt Ukrainës! Dje nisëm një sasi ndihmash emergjente si...

Noel Marku ia doli mbanë, hedh pas krahëve operacionin e vështirë

Rrezikonte jetën! Pas një operacioni të vështirë por fatmirësisht i suksesshëm, mbërrin shëndoshë e mirë vogëlushi Noel Marku. Ju faleminderit të gjithëve!

1-vjeçarja vuan nga një sëmundje e rëndë, prindërit shtrijnë dorën për ndihmë

Familja e një vajze një vjeçare e quajtur Melek, kërkon ndihmën nga të gjithë shqiptarët për të shpëtuar të voglën e tyre. Vajza ka...

Media Contacts